Tomáš Berka Tomáš Berka

Tomáš Berka (BE)

Ve Vokobere mu patří nejvyšší hlasy ve sborech  a v kytarách se s Petrem střídá v sólech i harmoniích a díky svým praktickým vlohám je zároveň technikem VKB. Je i nejčastějším účastníkem na sociálních sítích.
Je zakládajícím členem folkrockové skupiny Corpus Delicti se kterou dodnes koncertuje. Na pódiích jste ho mohli potkat jako hosta vynikajících hudebníků, jako jsou např. Vlasta Redl, Iva Marešová, Varhan Orchestrovič Bauer atd.

Jeho kytara zněla z filmů i reklam tuzemské i zahraniční produkce. V minulosti několik let působil jako moderátor Country rádia v hlavním vysílacím čase a připravoval též několik let pořad „živák“. Dodnes je aktivním lektorem hry na kytaru.
Tomáš je ve svém volném čase i tvůrcem a restaurátorem akustických i elektrických kytar, fotografem, kameramanem a stejně jako Petr Kocman vášnivým gurmánem.

Další články v rubrice

  • Jiří Vondráček (VO)

    je v tomto seskupení interpretem i autorem mnoha písniček, které právě zde dostávají svoji akusticko-sborovou podobu a tím se částečně vrací ke svému působení ve skupině Marsyas.  Hraje na 12str. kyt a percusse, hlasově baryton a nejčastěji ve sborech VKB zpívá spodní hlasy, pochopitelně kromě vlastních písniček, kde zpívá hlavní melodii, jako například v písni Máš chuť majoránky, kterou v minulém století napsal se Zdeňkem Borovcem a kterou zpíval Karel Zich.

  • Petr Kocman (KO)

    Ve Vokobere hraje na akustickou, občas i elektrickou kytaru a je vždy vítána jeho hra na foukací harmoniku. Ve sborech se nejčastěji pohybuje ve středních hlasech mezi Jirkou a Tomášem. V triu VKB představuje samozřejmě písničky ze svého repertoáru, upravené pro sbor a akustické nástroje (Leaving On a Jet Plane, Svatební, Crazy Man, Home, Růže z Jericha atd…)
    V repertoáru Vokobere se pochopitelně objevují i písničky z CD Crazy Man, zpracované do akusticko vokální podoby.

VOKOBERE na FB

SFbBox by Design By PSD Loft

newsletter

 

Chcete dostávat novinky? Napište svou mailovou adresu.